ویژگی ها و مزایا : سبکی ، نصب سریع و آسان ، صرفه اقتصادی ،  افزایش سطح مفید ، سهولت لوله گذاری  و جا سازی کلید و پریز از مزایای این محصول می باشد.

ابزار و وسایل مورد نیاز اجرای دیوار گچی : تراز ، نخ ریسمان ، ماله ، رنده  ، اره چوب بر ، چکش لاستیکی ، شیار زن  ، شاخک های اتصال ،  نوارهای درزگیر و لرزه گیر و یک همزن مکانیکی جهت آماده سازی ملات یا چسب مخصوص دیوار گچی .

مراحل آماده سازی و نصب دیوار های گچی : ابتدا محل نصب دیوار را به بطور دقیق اندازه گیری وخط کشی نموده ، سپس  در محل مورد نظر ملات ریخته و کمی پس از سفت شدن و شمشه گیری و هموار شدن سطح آن ،اقدام به کار گذاری بلوک های گچی می گردد.

در این مرحله بهتر است فاق(کام ) آن به طرف بالا باشد . برای این منظورمی بایست زبانه دیوار در ردیف اول به وسیله اره بریده شود و سپس با استفاده از ملات ساخته شده اقدام به نصب گردد .

جهت اتصال دیوار به دیوارهای پیرامون ابتدا از نوار لرزه گیر و عایق بندی استفاده نموده و سپس توسط شاخک های اتصال اقدام به نصب می گردد.

کاربرد دیوار گچی : یکی دیگر از کاربردهای دیوار گچی قابلیت اجرایی آن با سیستم ترکیبی و به صورت دو جداره می باشد. ضمن رعایت و تامین شرایط استاندارد مبحث ۱۹ تاکید روی دیوارهای جانبی و تفکیک کننده های آپارتمان را دارد، باعث سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی، صرفه جویی در هزینه، مقاوم سازی در برابر لرزش ها و زلزله، سبک سازی، صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد مقاومت صوتی است.

%d8%ac%d8%af%d9%88%d9%84-%d9%be%d9%86%d9%84-%da%af%da%86%db%8c