مصارف پودرسنگ :

مصرف پودرسنگ آهكی به جاي بخشي از سيمان در بتن از دهای پيش در دنیا شروع شده است و هر روز بر ميزان استفاده از پودرسنگ افزوده مي‌شود. در ايران نيز به دليل وجود ضايعات نسبتاً زياد پودر سنگ آهك و منجمله در سنگ‌بري‌ها ، استفاده از اين نوع پودرسنگ در ساخت بتن بسيار ثمر بخش است چون هم باعث جلوگيري از آلودگي محيط زيست مي‌شود و هم پودرسنگ باعث ارزان‌تر شدن قيمت نهائي بتن مي‌‌گردد.‌ در تحقيق حاضر، تأثير ميكروسيليس و پودرسنگ آهكی بر مقاومت فشاري بتن با مقاومت بالا مورد بررسي قرار گرفته است.

علاوه بر این مطالب عنوان شده در مورد پودرسنگ از پودرسنگ جهت پاشش روی قیر گونی کاری – و دوغاب دهی سنگ و کاشی و سرامیک که از مخلوط پودر سنگ و سیمان سفید استفاده می شود .برای نمای ساختمان نیز از مخلوط پودرسنگ و سیمان سفید و سنگ نمره استفاده می گردد .پودرسنگ از معدن سنگ سفید قابل تبدیل شدن به پودرسنگ که در نمای ساختمان به کار گرفته می شود. ضمنا در برخی موارد موارد استفاده ای از پودرسنگ ذکر شده مانند سند بلاست کاری و خوراک دام و طیور از ان جمله می باشد .

استهسال پودرسنگ در طبیعت بسیار ساده می باشد و از هر نوع سنگ سفید که قابل کوبیده و میکرونیزه شدن باشد می توان پودر سنگ سفید تهیه کرد ضمنا از سنگهای رنگی نیز می توان پودر سنگ رنگی تهیه کرد.

عموما مبانی اولیه تولید پودرسنگ در کشور عزیزمان ایران در قم و ساوه و تهران می باشند اما کارخانجات سنگ کوبی هم در اطراف کشور وجود دارند ولی تولید پودرسنگ ایشان به اندازه مصرف شهر مبدا یا حداکثر  استان خودشان می باشد لذا کلونی تولید پودر سنگ در ایران به نوعی درشهر قم متمرکز گردیده است .

با ایجاد ارتباط با مصالح ساختمانی فلاحتی می توانید از آخرین اخبار و مقالات  درباره مصالح ساختمانی از قبیل خرید و فروش مصالح ساختمانی ، مصالح ساختمانی ارزان قیمت را دریافت نمایید.