اخبار و مقالات

مصالح ارزان

خصوصیات مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی هر ماده ای است ساخت ساختمان استفاده می شود را مصالح ساختمانی می گویند. این مصالح شامل چوب ، سیمان ، سنگدانه ها ، فلزات ، آجر ، بتون ، خشت رایج ترین نوع مصالح ساختمانی است که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب اینها به اثربخشی هزینه آنها برای پروژه های ساختمان بستگی دارد.
بسیاری از مواد طبیعی موجود در زمین مانند خاک رس ، شن ، چوب و سنگ را می توان برای استفاده از ساختمان استفاده نمود. به غیر از مواد طبیعی موجود ، مصالح ساختمانی ساخته شده از مواد طبیعی نیز وجود دارند که در ساختمان سازی استفاده می شود.
تولید و تهیه مصالح ساختمانی در اکثر کشورهای دنیا به عنوان یک صنعت اشتغال زایی محسوب می شود. در بسیاری از مشاغل دیگر مانند نجاری ، لوله کشی ، سقف سازی و عایق کاری نیز از این دسته از مصالح ساختمانی استفاده می شود.

انواع مصالح ساختمانی ، خواص و کاربردهای آنها

انواع مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت و ساز

1. مصالح ساختمانی طبیعی

مصالح ساختمانی استفاده شده در ساخت ساختمان را می توان به طور کلی به دو نوع طبیعی و مصنوعی دسته بندی کرد. مواد طبیعی شامل مصالحی می شوند که توسط صنایع فرآوری نشده یا با حداقل پردازش تولید می شوند ، مانند چوب یا شیشه.
مواد مصنوعی پس از دستکاری های زیاد توسط انسانی مانند پلاستیک و رنگهای نفتی در محیط های صنعتی ساخته می شوند. هر دو کاربردهای خود را دارند.

2. گل و خاک رس

مقدار موادی که در ساخت یک بنا استفاده می شود با سبک ساخت ساختمان ارتباط مستقیمی دارد.عامل تعیین کننده معمولاً با کیفیت خاک مورد استفاده در ارتباط است. خاک و خصوصاً خاک رس جرم گرمایی خوبی دارد. در نگه داشتن دما در سطح ثابت بسیار خوب است. در این صورت بنای ساخته شده تمایل دارند که در گرمای تابستان به طور طبیعی خنک و در هوای سرد گرم باشند. خشت گرما یا سرما نگه می دارد و آن را برای مدت زمانی مانند سنگ آزاد می کند.
مصالح ساختمانی مانند آجر نسوز، سیمان پاکتی، پوکه های معدنی و … نیز وجود دارند که در شرکت ساختمانی مهر نگار تولید و عرضه می شوند.
جهت خرید و فروش مصالح ساختمانی ارزان با شماره های درج شده در قسمت پایین تماس حاصل فرمایید.

021-44107957
021-44134953


درباره ما

در سال ۱۳۵۰ در منطقه اسماعیل آباد تهران با زمینه فعالیت تولید مصالح ساختمانی بالاخص آجر شروع به فعالیت نمود و هم اینک مفتخر است در ساخت پروژه های عظیم با مهندسین و صاحبان املاک همکاری نماید و تولید مصالح ساختمانی خصوصا آجرفشاری,آجر ده سوراخ,خاک آسیابی,خاک سرندی,خاک باغچه,خاک پشت سرندی,خاک کیسه ای,پودرسنگ فله و کیسه ای و….. رابا کیفیت و تولید با حجم بالا عرضه نماید و همچنان رضایت مشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

تماس با ما

آدرس : تهران،رسالت غرب ( حکیم )، خ سازمان برنامه شمالی، انتهای ۸ شرقی، پلاک ۱/۱
تلفن: 02144107957
تلفن: 02144134953
ایمیل : mofarrah.t@ gmail.com

آخرین اخبار

موقعیت ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد Falahatico محفوظ می باشد.| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.