اخبار و مقالات

مصالح ساختمانی|خرید مصالح ساختمانی در تهران

مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی 

مصالح ساختمانی، عبارت است ازموادی که برای ساخت‌وساز استفاده می‌شوند. بسیاری از موادی که به صورت طبیعی ایجاد می‌شوند (مانند رس، ماسه، چوب، سنگ و حتی شاخ و برگ‌های کوچک)، برای ساختن یک ساختمان کاربرد دارند. به غیر از مواد و مصالح طبیعی، برخی از مواد ساخته شده توسط انسان نیز به صورت ترکیبی، در ساخت‌وساز استفاده می‌شوند. در بسیاری از کشورها، تولید مصالح ساختمانی به صورت یک صنعت درآمده‌ است. علاوه بر این، استفاده از این مصالح، مشاغل و پیشه‌های زیادی، همانند نجاری، لوله‌کشی، سقف‌سازی و عایق‌کاری را به وجود آورده‌ است. این گونه از پیشه‌ها، کار تزیین و زیبایی ساختمان‌ها و خانه‌ها را برعهده دارند.

سنگ‌هایی که در ساختمان مصرف می‌شوند به یکی از صورت‌های طبیعی مانند قلوه سنگ کار شده مانند بادبر و خرد شده مانند شن و ماسه هستند. منشاء سنگ‌های ساختمانی ممکن است آذری، ته نشسته یا دگرگون باشد. از نظر ترکیب شیمیا‌یی بیشتر سنگ‌ها را می‌توان به سه دسته سیلیسی، سیلیکاتی و آهکی گروه بندی نمود. شکل نهایی سنگ‌ها در موقع مصرف یا به حالت طبیعی است یا به صورت کار شده، همچنین سنگ‌های ساختمانی ممکن است باربر یا تزئینی باشند، در پاره‌ای موارد سنگ‌ها نقش باربر و تزئینی را توأماً ایفا می‌نمایند. سنگ‌های مصرفی باید از نظر بافت و ظاهر، یکنواخت و بدون ترک بوده و عاری از رگه‌های خاکی، مارنی، میکایی، الیوین، پیریت، ترکیبات سولفاتی و سولفیدی و سایر موارد باشد که در اثر عوامل جوی و هوازدگی خراب می‌شوند و به استحکام سنگ‌ها لطمه می‌زنند.

در مورد سنگ‌های نما ضریب انبساط حرارتی کانی‌های مختلف سنگ و همچنین ملات پشت آن باید در یک حدود باشد تا از خرد شدن سنگ و جدا شدن آن از ملات جلوگیری به عمل آید. میزان رنگ پریدگی سنگ‌های تزئینی نمای خارجی ساختمان در اثر آفتاب و هوازدگی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مصالح ساختمانی با کیفیت

مواد با کیفیت برای نتایج کیفیت ضروری هستند. دست در دست با کنترل کیفیت ، مواد با کیفیت ساختاری محکم و بادوام را ارائه می دهند. به عنوان یک سرمایه گذاری ،نگا مصالح ساختمانی با کیفیت در کنار سایر جنبه های ساختمان کار می کنند. هم ساخت دیوارها ، مواد با کیفیت بالا محیط ایده آل برای عایق بندی ، اجزای الکتریکی و لوله کشی را فراهم می کنند.

ماندگاری

انتخاب موادی با کیفیت بالا که بتوانند در نهایت عملکرد خود مورد استفاده قرار گیرند ، دوام آن ها را تضمین می کند و احتمال تعویض آن ها کمتر است. علاوه بر این ، عملکرد آن ها نسبت به سایر مواد بهتر خواهد بود و تضمین می کند که آن ها دهه های گذشته دوام دارند.

مواد با کیفیت پایین مستعد ترک و شکستگی هستند اما یک پروژه ساختمانی حاوی مواد با کیفیت بالا مطمئناً امید به زندگی طولانی دارد. مواد با کیفیت همچنین نیاز کمتری به نگهداری را تضمین می کنند و این که ملک شما همیشه به بهترین شکل به نظر می رسد.

بازده هزینه

مواد کوتاه و بلند مدت با کیفیت در ساخت ، اطمینان از صرفه جویی در هزینه ها را می دهند. سایر مواد با کیفیت کمتر نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند ، که نتیجه آن تلاش گران است. جایگزینی یا ترمیم نواحی شکسته دیوار می تواند یک پروسه پرهزینه و دشوار باشد و انتخاب مواد با کیفیت از ابتدا می تواند از مشکلات بزرگتر در زمان بعدی جلوگیری کند.

ملک شما که با مصالح با کیفیت ساخته شده است ، در صورت تصمیم گیری برای فروش ، ارزش بالاتری در بازار دارد.

ایمنی

مواد با کیفیت از مقاومت و مقاومت بالاتری در برابر زمان و شرایط آب و هوایی برخوردار هستند ، که اطمینان بیشتری از ایمنی را برای شما فراهم می کند. از طریق ساخت مناسب دیوارها ، یکپارچگی کل طراحی افزایش می یابد.

پایداری

در مورد پایداری ، برای تأمین آینده پایدار ، باید مواد مناسب را در نظر گرفت. در دهه های گذشته ملاحظات و نگرانی ها در مورد محیط زیست افزایش یافته است و باعث می شود مواد با محیط زیست سازگارتر شوند.

تلاش برای رسیدن به آینده ای سبز ، ساخت دیوارهایی با مواد با کیفیت عایق بندی مناسب را تضمین می کند. عایق تأثیر مهمی در عملکرد مناسب یک خانه دارد و به حفظ گرما کمک می کند. ساختن پایه های دیوارهای یک ملک برای در نظر گرفتن همه جنبه ها حیاتی است.

نگرانی برای محیط زیست و پایداری به طور چشمگیری در دهه های اخیر افزایش یافته است. بیشتر و بیشتر پروژه های ساختمانی با استفاده از مصالح ساختمانی پایدار در حال تکمیل هستند. این مواد مزایای اقتصادی و زیست محیطی را ارائه می دهند.

هنگام انتخاب مصالح ساختمانی برای یک پروژه ساختمانی ، باید عوامل زیادی را در تعیین میزان پایداری مواد در نظر گرفت. این مواد باید به جای منابع تجدید ناپذیر از منابع تجدید پذیر جمع آوری شوند. تأثیرات زیست محیطی ماده انتخاب شده باید در کل چرخه عمر پروژه در نظر گرفته شود ، نه اینکه صرفاً در کوتاه مدت انجام شود.

کارایی منابع عامل مهمی است که باید به خاطر بسپارید. این به موادی اطلاق می شود که با حداقل تلاش می توانند تا حد امکان کارآمد استفاده شوند. به عنوان مثال ، انتخاب موادی که مقدار قابل توجهی از محتوای بازیافتی ، پس از مصرف کننده یا پس از صنعت را شامل شود ، باعث کارآیی بیشتر پروژه می شود ، همچنین انتخاب موادی که به صورت محلی تولید شده اند تا هزینه های حمل و نقل را کاهش دهند.

استفاده مجدد از مصالح ساختمانی نجات یافته از پروژه های دیگر یا ساختمان های دیگر ، استراتژی مهم دیگری برای پایدارتر کردن یک پروژه ساختمانی است. این به چندین روش باعث صرفه جویی در منابع می شود. اول از همه ، این مواد به جای دفع در محل دفن زباله ، مجدداً مورد استفاده قرار می گیرند.

دوم ، استفاده مجدد از مواد ، میزان انرژی مورد نیاز را کاهش می دهد ، زیرا لازم نیست مصالح ساختمانی جدید از ابتدا تولید شوند. میزان انرژی مورد نیاز برای نوسازی این مواد قدیمی به میزان قابل توجهی کمتر از مقدار مورد نیاز برای تولید مواد کاملاً جدید است.

افزایش پایداری

طراحی کلی ساختمان همچنین باید به منظور افزایش پایداری مواد مورد استفاده باشد. ساختمان ها باید به گونه ای طراحی شوند که از حداکثر مصرف انرژی برخوردار باشند تا از هدر رفتن توان اضافی برای گرمایش ، سرمایش و روشنایی جلوگیری شود. با انتخاب مواد مناسب ، معماران می توانند به میزان چشمگیری میزان انرژی مورد نیاز برای فعالیت های ساختمان را کاهش دهند.

جهت خرید و فروش آجر نسوز و اطلاع از قيمت سفال تیغه  و مصالح ساختمانی فلاحتی تماس بگیرید.

 تلفن : 09101465489 – 44107957


درباره ما

در سال ۱۳۵۰ در منطقه اسماعیل آباد تهران با زمینه فعالیت تولید مصالح ساختمانی بالاخص آجر شروع به فعالیت نمود و هم اینک مفتخر است در ساخت پروژه های عظیم با مهندسین و صاحبان املاک همکاری نماید و تولید مصالح ساختمانی خصوصا آجرفشاری,آجر ده سوراخ,خاک آسیابی,خاک سرندی,خاک باغچه,خاک پشت سرندی,خاک کیسه ای,پودرسنگ فله و کیسه ای و….. رابا کیفیت و تولید با حجم بالا عرضه نماید و همچنان رضایت مشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

تماس با ما

آدرس : تهران،رسالت غرب ( حکیم )، خ سازمان برنامه شمالی، انتهای ۸ شرقی، پلاک ۱/۱
تلفن: 02144107957
تلفن: 02144134953
ایمیل : mofarrah.t@ gmail.com

آخرین اخبار

موقعیت ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد Falahatico محفوظ می باشد.| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.