آجر آذرخش

آجر آذرخش

آجر آذرخش از جمله آجری است که مواد تشکیل دهنده آن خاک نسوز و خاک چینی است.آجر به عنوان قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی  که از زمان‌های دور در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گرفته از کهن‌ترین مصالحی است که توسط بشر ساخته و پرداخته شده است. سابقه استفاده از آجر در ایران به عنوان اساسی‌ترین ابزار ساخت سازه در طول سالیان دراز از زمان باستان تا به حال بوده‌است. قدمت آجرهای رسی به عنوان اولین و فراوان ترین نوع آجر مصرفی به چندین هزار سال می‌رسد. اندازه و ابعاد آجر به گونه ای محاسبه می‌شود که در ساخت و چیدمان ساختمان به طور منظم استفاده شوند. این ویژگی منجر به استفاده از آجر در ساخت بناهای قوسی شکل، گنبدی و ... مورد استفاده قرار گیرند.

آجرهایی که امروزه در ایران برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند از لحاظ مقاومت و ظاهر به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند شامل : آجر ماشینی، آجر ماشینی توپر، آجر ماشینی سوراخدار و آجر سفالی .

دسته بندی آجر از لحاظ مقاومت و استحکام به صورت زیر است:

  1. آجر فشاری
  2. آجر سفالی
  3. آجر ماشینی
  4. آجر آذرخش
  5. آجر جوش
  6. آجر نسوز
  7. آجر لعابی
  8. آجر ماسه آهکی

و ...

در این بخش به توضیح آجر آذرخش میپردازیم.

آجر آذرخش از جمله آجری است که مواد تشکیل دهنده آن خاک نسوز و خاک چینی است. در واقع خاک نسوز خاکی است که حداقل دمای 1515 درجه سانتی‌گراد را می‌توانند تحمل کنند و در تهیه آجر‌های نسوز از آن استفاده می‌شود.خاک چینی در دیگر موادی است که در دمای بسیار بالا مقاوم بوده و در تهیه ظروف سفالی از آن استفاده می‌شود.

دلیل اینکه برای تهیه این نوع آجر از 2 نوع خاک نسوز و چینی استفاده می‌شود به این خاطر است توان تحمل دما بالا برای هر دو خاک بسیار بالا بوده و چون آجر برای تهیه احتیاج به حرارت زیادی دارد پس بهترین گزینه برای استفاده در ساخت آجر می‌باشند.

سختار مولکولی خاک مستحکم بوده و در برابر فشار توان مقاومتی بالایی دارد. آجر نسوز از کانی های موجود در طبیعت، مواد معدنی خالص و پوکه های معدنی که نسوز بوده و قدرت و استحکام بالایی دارند تشکیل شده است.

آجر نسوز آذرخش در نمای ساختمان نیز استفاده می‌شود چرا که این آجر به لحاظ تنوع در طرح و رنگ در مدلهای گوناگون و مختلفی در بازار موجود می‌باشد. معروف ترین رنگ آجر که در ساخت نمای ساختمان از آن استفاده می‌شود رنگ قرمز و قهوه‌ای است. البته این نوع آجرها در طرح ها و رنگ های مختلفی نیز وجود دارند اما متداول ترین رنگ در نمای ساختمان همان دو رنگ است.

برای اطلاعات از قیمت آجر آذرخش با ما در تماس باشید .
02144107957 – 02144134953

 


درباره ما

در سال ۱۳۵۰ در منطقه اسماعیل آباد تهران با زمینه فعالیت تولید مصالح ساختمانی بالاخص آجر شروع به فعالیت نمود و هم اینک مفتخر است در ساخت پروژه های عظیم با مهندسین و صاحبان املاک همکاری نماید و تولید مصالح ساختمانی خصوصا آجرفشاری,آجر ده سوراخ,خاک آسیابی,خاک سرندی,خاک باغچه,خاک پشت سرندی,خاک کیسه ای,پودرسنگ فله و کیسه ای و….. رابا کیفیت و تولید با حجم بالا عرضه نماید و همچنان رضایت مشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

تماس با ما

آدرس : تهران،رسالت غرب ( حکیم )، خ سازمان برنامه شمالی، انتهای ۸ شرقی، پلاک ۱/۱
تلفن: 02144107957
تلفن: 02144134953
ایمیل : mofarrah.t@ gmail.com

آخرین اخبار

موقعیت ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد Falahatico محفوظ می باشد.| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.