آجر نما سنتی قزاقی|خرید آجر نما سنتی قزاقی

آجر نما سنتی قزاقی

تاریخچه ساخت آجر نما سنتی قزاقی به زمانی برمی گردد که قزاق ها به ایران وارد شدند و برای ساخت سربازخانه هایشان آجر های خاصی ساختند که با نام آ قزاقی معروف شده است.

از آجرهای سنتی برای بازسازی نماهای قدیمی و سنتی استفاده می شود .نمونه ای از بناها که با آجر نما سنتی قزاقی ساخته شده اند عبارتند از :

پل دختر

گنبد کاووس

مسجد جامع یزد

و...

این آجرها به دلیل اینکه در کوره ها پخته می شوند دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند . به دلیل مقاومت این آجر در برابر شکنندگی و هوازدگی برای دیوارچینی و نما و کف مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر کاربرد ها می توان به ساخت دکور مکان هایی مانند کافی شاپ ها یا قهوه خانه ها که دکور سنتی دارند نام برد.

آجرنما سنتی قزاقی همانند دیگر آجرها از خاک رس ساخته می شود. بعد از مخلوط کردن خاک با آب خمیری تولید می شود که باید درون قالب های مخصوص قرار گیرد .بعد از قالب گیری آجر ها را در آفتاب می چینند تا رطوبت خود را از دست دهند و در هنگام جابه جایی و انتقال آجر ها به کوره اجزای آن از هم جدا نشوند. بعد از اینکه این خمیرهای شکل گرفته خشک شدند برای افزایش دوام و محکم شدن ، این آجر ها را در کوره میپزند.

آجر نما قزاقی در معماری ایران بسیار مورد توجه بوده است. شکل ظاهری این آجرها به قدری زیبا است که از آن در نمای ساختمان استفاده می شود. شکل ظاهری این آجر یک مستطیل توپر است که در اندازه های مختلف تولید می شود. به طور کلی می توان با توجه به سایز آجر ها آن ها را در سایز پلاک.سایز نیمه و سایز کامل دسته بندی کرد.

همانطور که سایز این آجر متفاوت است قیمت هر نوع آن نیز با توجه به سایز متفاوت است.اما اگر شما مصالح ساختمانی را به صورت عمده خریداری کنید می توانید از هزینه ها خود بکاهید.

آجر نما سنتی قزاقی در رنگ های مختلفی همچون خاکی .قرمز اخرائی ،زرد ،آتشی ،پوست پیازی و حنائی تولید می شود که شما با توجه به اینکه قرار است آجر در چه قسمتی از سازه به کار برود رنگ آن را انتخاب کنید.

 

آجر نما سنتی قزاقی به قدری رایج هستند که به جرات می توان گفت که همه ما حداقل یکبار این نوع آجر را دیده ایم، اما در مناطقی از کشور که از سنگ ساختمانی مناسب برخوردار نیستند ، آجر نما سنتی قزاقی مهمترین مصالح با دوام ساختمان بوده است. آجر همچنان به عنوان ماده انتخابی برای بسیاری از پروژه های جدید ، به ویژه توسعه مسکن محبوب است.

علیرغم مشهور بودن در دوام آن ، مشکلات در آجر نما سنتی قزاقی بسیار جدی است. این مشکل اغلب در اثر فرونشست ، نشست یا خم شدن ایجاد می شوند ، اما بیشتر آن ها نتیجه تعمیر و نگهداری ضعیف یا نادرست هستند. تعمیر مجدد با نوع ملات نامناسب ، تمیز کردن نامناسب با مواد شیمیایی یا استفاده از پوشش های ضد آب ، همگی می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. از رندرهای سیمانی به صورت خارجی ، نوع گچ اشتباه در داخل یا حتی در هنگام رنگ کاری از رنگ ‌نامناسب اشتباه استفاده کنید می توانید موجب آسیب رسیدن به آجر نما سنتی قزاقی شوید.

قبل از طراحی تعمیرات ، ایجاد درک درستی از ساختمان یا چگونگی ساخت عنصری که خراب است یا باعث ایجاد مشکل می شود ضروری است.

آجر نما سنتی قزاقی متداول ترین مصالح ساختمانی است که در بناهای تاریخی استفاده می شود. بسیاری از کارگاه های ساخت آجر سفالی توسط استادان ساخت آجر پدید آمده اند. مراحل ساخت آجرهای سفالی برای اولین بار بر اساس مشاهدات ، تحقیقات و مصاحبه های درجا بررسی شد. این تحقیق مراحل کلی ساخت آجر سفالی را نشان داد. مواد اولیه ابتدا تهیه ، شکل گرفته و خشک می شوند. سپس پخت آجرهای سفالی از طریق  گرمایش ، سوزاندن ، خنک سازی انجام می شود. آجرهای سفالی سرانجام بسته بندی و ارسال می شوند. ساخت سنتی روش های آجر سفالی در بسیاری از مناطق جهان مشابه است. آجرهای سفالی در حال حاضر و به طور گسترده در مرمت بناهای تاریخی استفاده می شود. بنابراین تولید آن ها باید مستمر باشد.

مردم همیشه برای ساختن یک سرپناه بدنبال مصالح ساختمانی قابل دسترسی هستند. بنابراین ، افراد از دوره های زمانی خاص و مکان های خاص از سنگ و الوار یا آجر گل و آجر به عنوان مصالح اصلی ساختمان خود استفاده می کردند.

آجرها به اشکال طبیعی خود استفاده نمی شوند و برخلاف سنگ و چوب به دانش فنی و مرحله آماده سازی خاصی نیاز دارند. بنابراین ، اولین مصالح ساختمانی هستند که متناسب با فرم ها و ابعاد مورد نیاز تولید می شوند.

شرکت فلاحتی تولید کننده مصالح ساختمانی در تهران می باشد و به همین سبب شما می توانید پایین ترین قیمت مصالح ساختمانی را از کارخانه فلاحتی تهیه نمایید .

ما بدون واسطه با کارخانجات مصالح ساختمانی در ارتباط هستیم پس بهترین قیمت ها را در تهران برای مشتریان در امر فروش مصالح ساختمانی در تهران داریم.


درباره ما

در سال ۱۳۵۰ در منطقه اسماعیل آباد تهران با زمینه فعالیت تولید مصالح ساختمانی بالاخص آجر شروع به فعالیت نمود و هم اینک مفتخر است در ساخت پروژه های عظیم با مهندسین و صاحبان املاک همکاری نماید و تولید مصالح ساختمانی خصوصا آجرفشاری,آجر ده سوراخ,خاک آسیابی,خاک سرندی,خاک باغچه,خاک پشت سرندی,خاک کیسه ای,پودرسنگ فله و کیسه ای و….. رابا کیفیت و تولید با حجم بالا عرضه نماید و همچنان رضایت مشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

تماس با ما

آدرس : تهران،رسالت غرب ( حکیم )، خ سازمان برنامه شمالی، انتهای ۸ شرقی، پلاک ۱/۱
تلفن: 02144107957
تلفن: 02144134953
ایمیل : mofarrah.t@ gmail.com

آخرین اخبار

موقعیت ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد Falahatico محفوظ می باشد.| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.