بلوک سقفی

بلوک سفالی، نوعي بلوك است كه براي ساخت آن از خاك رس و افزودني‌هاي ديگر مانند آهك و … استفاده مي‌شود. پس از تهيه گل و قالب‌زدن و برش‌زدن، بلوک‌ها را خشك مي‌كنند و سپس در كوره در دماي ۹۰۰ درجه سانتي‌گراد مي‌پزند. این عملیات به صورت صنعتی است و با ماشین‌آلات انجام می‌شود. این محصول به نوبه خود تحولی در صنعت ساختمان سازی مدرن محسوب گردیده و میتوان آنرا یکی از سودمندترین مصالح نوین ساختمانی موجود در بازار به حساب اورد که هم از لحاظ جلوگیری از هدر رفتن انرژی و هم ایجاد عایق صوتی گسترده و ایده ال در دیوارهای داخلی و بیرونی ساختمان مورد استفاده قرارمیگیرد , بدین منظور فضای خالی درون تیغه های کنونی که یکی از مهمترین راههای تبادل انرژی داخلی ساختمان با محیط خارج بوده و نهایتا منجربه اتلاف انرژی زیادی میگردد به وسیله فوم عایق مسدود و به نحو چشمگیر و قابل ملاحظه ای از هدر رفتن انرژی جلوگیری خواهدشد . امیدست روزی فرارسد که همگی ما به مسئله هدر رفتن انواع انرژی (که مطمئنا منابع بعضی از آنها غیرقابل بازگشت و بازسازی هستند) بیشتر اهمیت داده و به این نکته بالاخص در راستای ارتقاء سطح کیفی اصول ساختمان سازی در تمام مناطق کشور دقت بیشتری داشته باشیم که : برآورد هزینه ناخواسته هدر رفتن انواع انرژی به مراتب از هزینه جلوگیری و مقابله با راههای اتلاف انرژی بیشتر و سرسام آورتر خواهد بود.

  • مشخصات فنی:

بلوک‌هاي سفال در ابعاد گوناگون توليد مي‌شوند كه انواع 50×20×20 و 40×25×20 و 40×20×20 پرمصرف‌ترين ابعاد هستند. بلوك سفال خوب بايد در برخورد با بلوك ديگر صداي زنگ بدهد. صداي زنگ نشانه توپُري و كمي ميزان جذب آب آن است. همچنين بايد در آتش‌سوزي نيز مقاومت كافي را داشته باشد و تبديل به خمير و آب نشود و رنگ آن بايد يكنواخت باشد. همچنين سطح آن بدون حفره باشد و سختي آن به اندازه‌اي باشد كه با كشيدن ناخن روي آن خط نيفتد. ميزان جذب آب طبق استاندارد حداكثر ۱۶ درصد و حداقل ۸ درصد تعيين شده است. بعضي از انواع سفالها به منظور عايق‌بندي بيشتر تيغه مياني آنها با پلي استايرن پر مي‌شود. تردی آن نباید به حدی باشد که موجب ازدیاد پرت شود. عدم پیچیدگی ابعاد گوشه‌های گونیا از دیگر مشخصات یک بلوک قابل قبول است.

  • اصطلاحات بازار و نکات مهم خرید:

در بازار بلوک‌ها معمولاً بر اساس ضخامت آنها نام برده مي‌شوند. مثلاً 20 سانتي‌متر يا 25 سانتي‌متر (ضخامت 25 يا 20) قابل توجه است که بلوک‌های با ضخامت 10 و 15 سانتیمتر هم نیز در بازار موجود است.

در هنگام خرید بايد دقت شود كه رنگ بلوک‌ها يكنواخت و سطح آن بدون ترك و آلوئك باشد، گوشه‌هاي بلوك كاملاً قائم باشند. همچنين با توجه به وجود بلوک‌هاي سفال در ابعاد گوناگون، بايد ابعاد كامل بلوك مورد نياز توسط خريدار براي فروشنده مشخص مي‌شود تا قيمت آن به صورت دقيق مشخص گردد. همچنين با توجه به اينكه هزينه حمل معمولاً چشمگير است بايد ظرفيت كاميون‌هاي مختلف نيز در هنگام سفارش در نظر گرفته شود. برای انتخاب قیمت میبایست تعداد بلوک‌های معرفی در متر مربع برآورد گردد (با توجه به ابعاد موجود دربازار) و قیمت هر متر مربع ملاک مقایسه قرار گیرد. لازم به ذکر است که بعضاً به علت کیفیت پایین دستگاههای تولیدکننده یا متریال بدون کیفیت ضخامت تیغه‌های آن را بیشتر در نظر می‌گیرند که باعث ازدیاد وزن می‌گردد.

  • شرایط حمل و نگهداری کارگاهی:

در حين بارگيري و تخليه و حمل بايد دقت شود تا از آسيب ديدن و خردشدن بلوک‌ها جلوگيري شود. همچنين در مسير حمل بايد با كاور مناسب بلوک‌ها از باران و برف محفوظ نگه‌داشته شوند.

بلوک‌هاي در كارگاه بايد در محل مناسب به صورت مرتب چيده شوند. همچنين اندازه‌هاي مختلف بايد جدا از هم انبار شوند. بلوک‌ها از آلوده شدن به خاك و گل و روغن‌ها و ساير مواد محافظت گردند.

نحوه محاسبه تعداد بلوك سفال مورد نیاز برای سقف

برای این محاسبه لازم است ابتدا تعداد سفال مورد نیاز ، در یک مترمربع را بدست آورد و بعد این تعداد را در کل متراژ سقف ضرب نمائیم تا کل سفال مورد نیاز ساختمان در آید . معمولا هنگام خرید سفال ضخامت آنها بیان می شود و بسته به نوع كار ، سفال در ضخامت های مختلف تهیه می گردد.

نکته اینجاست که قطر سفال هیچ نقشی در تعداد مورد نیاز آن در یک مترمربع ندارد، بلکه پهناي آن است که شاخص تعیین است چرا؟

چون سفال ها از طرف پهنا كنار هم قرار می گیرند و هر چه قطر سفال ها بیشتر یا کمتر باشد تنها قطر سقف را کم و زیاد می کند.

طول و پهناي سفالهای استاندارد معمولاّ 50* 20 و 40* 20 و 40* 30 و 40* 25  است ولی قطر سفال می تواند 20 و 25 باشد.

با مراجع به مصالح ساختمانی فلاحتی بهترین مصالح ساختمانی را خرید و فروش نمایید .

ما در خرید و فروش مصالح ساختمانی در غرب تهران سابق طولانی داریم .

جهت اطلاع از قيمتها اينجا كليد نماييد و يا از طریق شماره های زیر با مصالح ساختمانی فلاحتی در ارتباط باشید:

 ۴۴۱۰۷۹۵۷ – ۰۲۱

 ۴۴۱۳۴۹۵۳ – ۰۲۱


درباره ما

در سال ۱۳۵۰ در منطقه اسماعیل آباد تهران با زمینه فعالیت تولید مصالح ساختمانی بالاخص آجر شروع به فعالیت نمود و هم اینک مفتخر است در ساخت پروژه های عظیم با مهندسین و صاحبان املاک همکاری نماید و تولید مصالح ساختمانی خصوصا آجرفشاری,آجر ده سوراخ,خاک آسیابی,خاک سرندی,خاک باغچه,خاک پشت سرندی,خاک کیسه ای,پودرسنگ فله و کیسه ای و….. رابا کیفیت و تولید با حجم بالا عرضه نماید و همچنان رضایت مشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

تماس با ما

آدرس : تهران،رسالت غرب ( حکیم )، خ سازمان برنامه شمالی، انتهای ۸ شرقی، پلاک ۱/۱
تلفن: 02144107957
تلفن: 02144134953
ایمیل : mofarrah.t@ gmail.com

آخرین اخبار

موقعیت ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد Falahatico محفوظ می باشد.| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.