دیوار گچی

دیوار گچی

دیوار گچی

دیوار گچی در واقع دیوارهای پیش ساخته سبکی هستند که دیگر روی آن مانند صفحات روکشدار گچی صفحه کاغذی یا مقوایی وجود ندارد و گچ در کارخانه پس از ترکیب با آب درون قالب هایی ریخته شده و پس از مدتی از قالب خارج آماده ارسال می شود. از ویژگی های دیوار گچی پیش ساخته ، بلوک گچی سرعت اجرای آن در ساختمان می باشد که نسبت به روش های قدیمی مانند گچ کاری به صورت سنتی بالاتر می باشد . 


بلوک گچی در کارخانه گچ از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریز تر است ، تولید می شود . 

دیوار گچی یا بلوک گچی در واقع دیوارهای پیش ساخته سبکی هستند که در کارخانه از ترکیب گچ و آب که درون قالب ریخته شده و پس از مدتی از قالب خارج و آماده ارسال میشود.
در بلوک گچی ممکن است از الیاف، پرکننده‌ها، سنگدانه‌ها یا سایر افزودنی‌های غیرزیان‌آور استفاده شود. بلوک‌های گچی به شکل مکعب مستطیل و دارای سطح کاملا صاف هستند و ملات بین آنها چسب مخصوصی است که از مخلوط گچ می‌باشد و پس از مصرف کاملا همرنگ با تخته های گچ می شود.
این نوع بلوک‌ها را میتوان با استفاده از رنگ مطابق با الزامات این استاندارد، رنگی تولید کرد.
کاربرد بلوک گچی:
بلوک گچی بیشتر برای جداسازی داخل ساختمان‌ها و دیوارهای غیرباربر می‌باشد و جهت جداسازی فاصله بین دو فضا در ساختمان بکار میروند و برای دیوارهای توپر استفاده میشود. کاربرد مهم بلوک‌های گچی در ساخت تیغه‌های غیر باربر یا پوشش مستقل دیوار و محافظت ستون‌ها، چاه آسانسور، چاه مربوط به تأسیسات و... در برابر آتش است.
آماده سازی و نصب دیوار گچی پیش‌ساخته:
برای نصب دیوار گچی ابتدا باید کف سطح مورد نظر تراز باشد که با شمشه گیری و کروم کاری این کار انجام میشود.
برای چینش پنل‌ها بر روی یکدیگر باید به گونه ای باشد که پنل‌ها بر روی یکدیگر منطبق نشود برای این منظور باید بعضی از پنل‌ها را با اره چوب بری بریده شوند و در بالاترین ردیف دیوارهای گچی بهتر است به صورت اریب بریده شود و قسمت خالی با گچ پر شود.
مزایای بلوک‌های گچی:
از ویژگی های خوب دیوار گچی وزن کم، خواص آکوستیکی، ایجاد سطح صاف و سرعت نصب است. و پس از اینکه درزهای آنرا توسط گچ مخصوص درزگیری پر و صاف نمودند دیگر احتیاجی به گچکاری مجدد ندارد و می‌توان بر روی آن رنگ کاری و یا با کاغذ دیواری پوشش داد.
کاربرد این بلوک‌ها بسیار اقتصادی است و علاوه بر آن بلوک‌ها پایدار در برابر آتش و عایق صدا هستند. سبک سازی، ضد زلزله بودن، دوام و پایداری و عدم نیاز به نگهدارنده، مقاومت در برابر حرارت و صوت، همگی از مشخصات عملکردی یک دیوار می‌باشد از مزایای دیگر آن میتوان حمل آسان کالا، تطابق با شرایط زیست محیطی کشور، حداقل پسمان و رورریز مصالح، حذف عملیات گچ خاک و سفیدکاری، ارزان تر بودن از تیغه و گچ‌کاری است.

شما می توانید برای تهیه و خرید دیوار گچی با ما تماس بگیرید تا همکاران ما به طور کامل شما را راهنمایی نمایند.


درباره ما

در سال ۱۳۵۰ در منطقه اسماعیل آباد تهران با زمینه فعالیت تولید مصالح ساختمانی بالاخص آجر شروع به فعالیت نمود و هم اینک مفتخر است در ساخت پروژه های عظیم با مهندسین و صاحبان املاک همکاری نماید و تولید مصالح ساختمانی خصوصا آجرفشاری,آجر ده سوراخ,خاک آسیابی,خاک سرندی,خاک باغچه,خاک پشت سرندی,خاک کیسه ای,پودرسنگ فله و کیسه ای و….. رابا کیفیت و تولید با حجم بالا عرضه نماید و همچنان رضایت مشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

تماس با ما

آدرس : تهران،رسالت غرب ( حکیم )، خ سازمان برنامه شمالی، انتهای ۸ شرقی، پلاک ۱/۱
تلفن: 02144107957
تلفن: 02144134953
ایمیل : mofarrah.t@ gmail.com

آخرین اخبار

موقعیت ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد Falahatico محفوظ می باشد.| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.