مصالح ساختمانی

آجرنسوز

آجر نسوز نوعی آجر است که از خاکهای چینی و نسوز تولید شده و با ساختار مولکولی متراکم و ظریف در دمای بالای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد ساخته میشود و همانطور که از اسم آن برمی آید این آجر با مقاومت حرارتی بالایی که دارد در کورهها و پاتیل ها و عایقکاری صنعتی کاربرد فراوان دارد.

البته از نوع معمولی آن نیز امروزه در نماهای آجر ساختمانها استفاده می شود.

آجر نسوز بطور کلی به دو نوع معمولی و ویژه بشرح زیر تقسیم می شوند:

- نوع معمولی

این نوع آجر کاربرد در صنابع معمولی داشته و در نمای ساختمان نیز برای زیبایی بکار می رود.

الف- آجرهای نسوز سیلیسی

عمده ماده تشکیل دهنده این آجر کوارتزیت یا سیلیس بوده که با ترکیب جزئی اکسید های پتاسیم یا تیتانیوم یا سدیم یا آهن یا آلومینیوم به مقاومت دلخواه تا ۱۵۰۰ درجه سلسیوس دست یافته و در موارد عمومی عایق کاری یا کورههای کوچک کارگاهی مانند سرامیک سازی یا شیشه سازی یا کک سازی از آن استفاده می کنند.

ب- آجرهای نسوز آلومینیومی

عمده ماده تشکیل دهنده این آجرها اکسید آلومینیوم یا آلومین است که با مقاومت حرارتی مناسب تا ۱۷۵۰ درجه سلسیوس و مقاومت در برابر قلیاها در پوشش داخلی کورههای ذوب فلزان و آهن و شیشه سازیهای بزرگ کاربرد دارد.

ج- آجرهای نسوز قلیایی

عمده ماده تشکیل دهنده این آجرها اکسید منیزیم و اکسید سیلیس با مقدار جزئی اکسید اهن و یا اکسید کرم بوده که با مقاومت حرارتی مناسب تا ۱۹۵۰ درجه سلسیوس در کورهای ذوب آهن و خصوصا فلزات غیر آهنی و کورهای دوار سیمان و کارخانجات شیشه سازی کاربرد دارد.

- نوع ویژه

این نوع آجر بسیار گران بوده و کاربرد صنعتی خاص دارد.

۱- آجر نسوز زیرکنیوم

این آجر از سولفات زیرکنیوم و اضافه کردن اکسید آلومینیوم به کوارتز ساخته شده و با مقاومت حرارتی بالا تا ۲۵۰۰ درجه سلسیوس مناسب کورههای آلومینیوم و کورههای حرارت زیاد میباشد.

۲- آجر نسوز کرومی

این آجر از اکسید کرم تشکیل شده و با مقاومت حرارتی تا ۲۲۰۰ درجه سلسیوس مناسب پاتیلهای ذوب میباشد.

۳- آجر نسوز کروندوم (شاموتی)

این آجر  متشکل از اکسید کرم تا حدود ۱۰ درصد و مابقی اکسید آلومینیوم بوده که با مقاومت در برابر قلیاها و مقاومت حرارتی خوب تا ۲۱۵۰ درجه سلسیوس در کوره بلند ذوب آهن کاربرد دارد.

 

شرکت فلاحتی تولید کننده مصالح ساختمانی در تهران می باشد و به همین سبب شما می توانید پایین ترین قیمت مصالح ساختمانی را از کارخانه فلاحتی تهیه نمایید . 


درباره ما

در سال ۱۳۵۰ در منطقه اسماعیل آباد تهران با زمینه فعالیت تولید مصالح ساختمانی بالاخص آجر شروع به فعالیت نمود و هم اینک مفتخر است در ساخت پروژه های عظیم با مهندسین و صاحبان املاک همکاری نماید و تولید مصالح ساختمانی خصوصا آجرفشاری,آجر ده سوراخ,خاک آسیابی,خاک سرندی,خاک باغچه,خاک پشت سرندی,خاک کیسه ای,پودرسنگ فله و کیسه ای و….. رابا کیفیت و تولید با حجم بالا عرضه نماید و همچنان رضایت مشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

تماس با ما

آدرس : تهران،رسالت غرب ( حکیم )، خ سازمان برنامه شمالی، انتهای ۸ شرقی، پلاک ۱/۱
تلفن: 02144107957
تلفن: 02144134953
ایمیل : mofarrah.t@ gmail.com

آخرین اخبار

موقعیت ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد Falahatico محفوظ می باشد.| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.